Usuwanie żylaków metodą RFITT Celon

Termiczna ablacja żył, indukowana prądem o częstotliwości fal radiowych – RFITT (Radiofrequency Induced Thermotherapy) jest aktualnie jedną z najbezpieczniejszych dla pacjenta metod leczenia żylaków. Dzięki najniższej, skutecznej temperaturze pracy w metodzie tej zredukowane jest ryzyko blizn, oparzeń, rumieni. Zastosowanie metody RFITT Celon znacząco zwiększa komfort pooperacyjny pacjenta: mniejsza bolesność, mniej przebarwień. Metoda ta nadaje się do zamykania żył położonych blisko skóry.

ZALETY OPERACJI ŻYLAKÓW METODĄ RFITT CELON

 • miejscowe znieczulenie
 • wysoka skuteczność (95-97%)
 • brak nacięć, blizn
 • zabieg bez hospitalizacji
 • znacznie mniejsze ryzyko powikłań miż w metodzie tradycyjnej
 • szybki powrót do normalnych zajęć (zwykle kilka dni)
 • brak dużych krwiaków pooperacyjnych
 • mniejsza ilość przebarwień skórnych
 • możliwość operacji żył położonych blisko pod powierzchnią skóry
 • krótki czas zabiegu: cała procedura zamknięcia niewydolnej żyły trwa około 2 min., 
 • a cały zabieg od 20-30 min.

FLEBOGRIF – wewnątrzżylna, mechano-chemiczna metoda obliteracji żylaków

A668025B-0A9A-46C6-AD80-7A49DF54A6D8

Flebogrif jest kolejną małoinwazyjną metodą leczenia żylaków kończyn dolnych w Novena Clinica 

  Metoda ta polega na wewnątrzżylnym wykonaniu obliteracji, czyli zamknięciu nieprawidłowego naczynia żylnego przy wykorzystaniu jednocześnie bodźców mechanicznych oraz chemicznych. Doprowadza to do wytworzenia procesów zapalnych oraz zarastania wybranego fragmentu niewydolnego łożyska żylnego, co skutkuje jego zarośnięciem i wyłączeniem z obiegu.

Metoda leczenia żylaków nóg Flebogrif zdecydowanie wyróżnia się na tle innych metod usuwania żylaków minimalną inwazyjnością. Zabieg jest przeprowadzany jedynie w znieczuleniu miejscowym, co przekłada się zarówno na komfort, jak i bezpieczeństwo chorego, którego organizm nie jest obciążany koniecznością anestezji. Sam zabieg trwa dosyć krótko – zwykle około 30 minut – i  polega na wprowadzeniu do żyły cewnika poprzez wykorzystanie wenflonu. Cewnikiem tym podawane są do żylaka specjalne spienione sklerotyzanty, a jednocześnie sam cewnik podrażnia mechanicznie śródbłonek naczynia. Procedury te są dla pacjenta bezbolesne, a cały zabieg odbywa się pod kontrolą USG. Ponadto, takie postępowanie nie wiąże się z koniecznością wykonywania cięć chirurgicznych, a więc nie pozostają po nim blizny ani też krwiaki pooperacyjne.

Leczenie żylaków nóg metodą Flebogrif jest ponadto szybkie i nie 

wymaga długotrwałej rekonwalescencji. Pacjent bezpośrednio po zabiegu może opuścić klinikę i powrócić do swoich codziennych aktywności, Jedynym ograniczeniem, jakie wiąże się z wykonaniem zabiegu metodą Flebogrif, jest konieczność noszenia przez około miesiąc specjalnej pończochy uciskowej.

ED8D4D52-ED1A-4075-97EF-17CAA95B4ECE

Masz pytania? Skontaktuj się z nami