Nici liftingujące Aptos

Nici liftingujące Aptos to rewolucyjna metoda liftingu twarzy i ciała za pomocą bioabsorbowalnych nici. Jednym ze składników nici jest kwas polimlekowy, który dodatkowo wywołuje efekt odmładzający, aktywuje naturalną rewitalizację skóry i spowalnia procesy starzenia. Nici umożliwiają efektowny, nieoperacyjny lifting twarzy, wewnętrznej strony ud, brzucha, piersi, ramion. Pozwalają osiągnąć doskonały rezultat estetyczny bez użycia skalpela i gwarantują natychmiastowy efekt, porównywalny z tradycyjnym liftingiem chirurgicznym. Poprawa widoczna jest bezpośrednio po zabiegu, a optymalny efekt jest w pełni widoczny po 2-3 tygodniach. Zabieg jest niemal bezinwazyjny i nie pozostawia na skórze żadnych widocznych śladów. Wprowadzona pod skórę nić posiada mikrowypustki, którymi zakotwicza się w tkankach, tworząc silne rusztowanie, umożliwiające osiągnięcie efektu liftingu i ujędrnienia skóry. Dodatkowy efekt odmładzający wywołuje kwas polimlekowy, który powoduje rewitalizację i spowalnia procesy starzenia od wewnątrz. W miejscu implantacji powstaje nowa, lepsza struktura tkanek, następuje namnażanie fibroblastów, stymulacja produkcji kolagenu, tworzy się tkanka łączna włóknista. Skóra staje się bardziej elastyczna i gładka, a z biegiem czasu efekt postępuje. Nici ulegają naturalnemu rozpuszczeniu po 12-15 miesiącach ale pozytywne efekty dla skóry utrzymują się do 5 lat, w zależności od indywidualnych predyspozycji pacjenta. Nici posiadają certyfikaty jakości i bezpieczeństwa CE.

Przebieg zabiegu

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i trwa, w zależności od strefy zabiegowej, 15 do 40 minut. Nici wprowadzane są pod skórę przy użyciu specjalnych technik implantacji. Po zabiegu występuje obrzęk i tkliwość obszarów zabiegowych. Może też wystąpić zasinienie. Okres gojenia trwa 1-2 tygodnie, ale już po kilku dniach pacjent może wrócić do codziennego rytmu życia. W ciągu 24 godzin po zabiegu należy przykładać zimny kompres w obszarze zabiegowym. Przez okres kilka dni powstrzymywać się od picia gorących napojów i spożywania gorących posiłków. Zaleca się przecierać miejsca wkłucia roztworem odkażającym. W okresie około tygodnia od przeprowadzenia zabiegu zaleca się ograniczyć aktywność ruchową , nie stosować masaży, unikać wysiłku fizycznego, nie korzystać z zabiegów intensywnie rozgrzewających (np. sauna). W obszarze zabiegowym nie stosować żadnych zabiegów rozgrzewających przez okres 2-3 miesięcy, przeciwwskazany jest też głęboki masaż i fizjoterapia.

Przeciwwskazania do zabiegu

 • choroby autoimmunologiczne
 • ciąża i laktacja
 • kolagenozy
 • stany zapalne i nowotwory w obszarze planowanego zabiegu
 • tendencja do bliznowacenia
 • zaburzenia krzepnięcia krwi
 • przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych
 • nadciśnienie II i III stopnia
 • choroba niedokrwienna serca
 • wcześniej wprowadzone nierozpuszczalne implanty w obszarze zabiegowym

Nici PDO

Nici PDO, które zostały wymyślone w Korei są bardzo popularne na całym świecie. Wykonane są z rozpuszczalnej substancji PDO (polidioksonan), która działa stymulująco na skórę. Zabieg polega na wszczepieniu rozpuszczalnych nici pod skórę. Aplikacja nici jest praktycznie bezinwazyjna i bezbolesna, trwa około pół godziny, nie pozostawia na skórze żadnych nacięć ani blizn, a drobne zaczerwienienia znikają w ciągu kilku dni. Nici rozpuszczają się stopniowo i stymulują syntezę kolagenu, fibroblastów i angiogenezę. Dzięki temu podnosi się owal twarzy, skóra staje się gładsza, rozświetlona, wygładzają się zmarszczki, obwisłe tkanki napinają się.
Zaletą tych nici jest atraumatyczne przejście przez tkanki i obojętność dla tkanek. Zabieg jest bezpieczny, efekty są praktycznie natychmiastowe i naturalne, a nici są całkowicie wchłanialne. Całkowity czas rozpuszczania wynosi 6-8 miesięcy. Efekt liftingu widoczny jest po 2-3 tygodniach, a wygładzenie zmarszczek i poprawa struktury skóry następuje po 2-3 miesiącach i utrzymuje się nawet do dwóch lat.
Przebieg zabiegu
Obszar zabiegu znieczulany jest kremem znieczulającym. Następnie nici wprowadzane są pod skórę. Pacjent może odczuwać delikatne ukłucia. Po zabiegu może wystąpić niewielki obrzęk, zaczerwienienia i nieduże krwiaki, które znikają po kilku dniach.

Wskazania do zabiegu

 • twarz : pionowe i poziome zmarszczki na czole, lifting czoła, opadające brwi, opadające i pomarszczone policzki, dolna powieka, „zmarszczki palacza”, fałd podbródkowy, fałd marionetkowy, fałdy nosowo-wargowe, V-lifting
 • na ciele : fałdy i zmarszczki na szyi i dekolcie, ujędrnianie piersi, zwiotczenie tkanek i rozstępy na pośladkach, brzuchu, ramionach, łokciach i kolanach.

Przeciwwskazania do zabiegu

 • ciąża i okres karmienia piersią
 • choroba nowotworowa
 • otwarte rany lub zmiany chorobowe skóry – zaburzenia krzepliwości krwi
 • leki przeciwzakrzepowe
Masz pytania? Skontaktuj się z nami