IMG_1532       

W dniach 11-15 września dr Piotr Kiwiński oraz dr Maciej Siembida odbyli staż w klinice Advanced Center for Skin Therapy (Romulo  Mene Clinic, Ipanema – Rio de Janeiro – Brazylia).

Głównym przedmiotem szkolenia była laserowa plastyka powiek górnych i dolnych oraz leczenie chorób skóry z wykorzystaniem lasera i peelingów medycznych.

  Dr Romulo Mene, ukończył Federalny Uniwersytet Rio de Janeiro w Brazylii w 1976r, specjalizował się w chirurgii ogólnej. Ukończył podyplomowe studia chirurgii rekonstrukcyjnej i plastycznej w Barata Ribeiro Hospital, Rio de Janeiro (koordynowanych przez Profesora Cláudio Rebello).

Jest  członkiem i założycielem wielu światowych stowarzyszeń i organizacji medycznych i chirurgicznych. Autor licznych publikacji i wystąpień w dziedzinie medycyny przeciwstarzeniowej i nieinwazyjnych technik odmładzania skóry. Uczestniczy w roli prelegenta na najważniejszych kongresach i wydarzeniach naukowych z zakresu chirurgii plastycznej. Jak również medycyny przeciwstarzeniowej i medycyny estetycznej na całym świecie.

Dr Mene jest światowym ekspertem w zakresie peelingów chemicznych w medycynie. Współtwórcą powszechnie stosowanych na całym świecie formuł peelingów medycznych takich jak: Yellow Peel, TCA Chelated, Glycolic Masque, Body Peel, Ligtening Peel. Także całej gamy wyspecjalizowanych dermokosmetyków znanych pod marką M&M System i Skin Renu.

Dr Mene jest pionierem i twórcą protokołów kojarzonych technik odmładzania i rewitalizacji skóry twarzy. Setki lekarzy na całym świecie stosują aktualnie metody dr R. Mene w odmładzaniu skóry twarzy i ciała.

Dr Romulo Mene – zabiegi

Jest pomysłodawcą nowoczesnej metody zabiegu blefaroplastyki (laserowej korekcji górnej i dolnej powieki). Specjalizuje się w rewitalizacji i poprawie wyglądu skóry wokół oczu, dzięki łączeniu procedur chirurgicznych – laserowych zabiegów blefaroplastyki wspomaganych leczeniem wyspecjalizowanymi dermokosmetykami.

Dr Mene to również pionierem zastosowania laserów CO2 i Erbium-Yag i kojarzenia ich z innymi nieinwazyjnymi technikami odmładzania.

Doktor Romulo Mene poświęcił ostatnie 28 lat na badania ludzkiej skóry i możliwości przywrócenia jej elastyczności poprzez opracowanie procedur medycznych i rozwój profesjonalnych produktów redukujących głębokość średnich i płytkich zmarszczek.

IMG_1531 IMG_1525 IMG_1524 IMG_1523

Inne osiągnięcia

Aktualnie klinika Dr Mene – Advanced Center for Skin Therapy (Romulo Mene Źlinic, Ipanema – Rio de Janeiro – Brazylia ) poza całym spektrum zabiegów chirurgii i medycyny estetycznej,

zajmuje się zastosowaniem nowych, naturalnych substancji fito-chemicznych (ekstrakty z owoców i roślin). Produkty hamują proces starzenia się organizmu oraz przeciwdziałają chorobom serca i układu krążenia, przedłużają życie i przeciwdziałają niektórym typom nowotworów. Mają także udowodnione działanie w chorobie Alzheimera, Parkinsona i innych chorobach zwyrodnieniowych.

Cząsteczka, która jest w szczególnym centrum tych badań to Resveratrol. dostępna jako produkt suplement diety pod nazwą Resvera-Vitis.

IMG_1530 IMG_1527 IMG_1526

Masz pytania? Skontaktuj się z nami