Porady i zabiegi laryngologiczne

ZAMKNIĘTE NASTAWIENIE KOŚCI NOSA
zabieg wykonywany w krótkotrwałym dożylnym znieczuleniu ogólnym. Pozwala to uniknąć Pacjentowi bólu w czasie operacji oraz zapewnia odpowiedni komfort pracy lekarzowi operującemu. Podstawowym założeniem operacji jest przywrócenie drożności nosa oraz odbudowa prawidłowego kształtu anatomicznego nosa. Po nastawieniu zakłada się sztywny opatrunek na grzbiet nosa.

KOREKCJA MAŁŻOWIN NOSOWYCH
Radiofalowa plastyka małżowin jest zabiegiem zmniejszenia małżowin nosowych, których przerost ogranicza drożność nosa. Korekcja małżowin wskazana jest u osób chrapiących i miewających bezdechy nocne, cierpiących na nieżyt nosa, doświadczających trudności w oddychaniu przez nos lub utraty powonienia, a także u pacjentów z przewlekłymi stanami zapalnymi zatok przynosowych, gardła oraz krtani. Zabieg pozwala usprawnić drożność nosa, poprawić oddychanie i funkcje zmysłu powonienia, ograniczyć ilość wodnistej wydzieliny oraz znacząco zmniejszyć częstotliwość występujących infekcji górnych dróg oddechowych. U osób chrapiących plastyka małżowin znacząco ogranicza dolegliwości.
Zabieg wykonujemy najnowszą metodą radiochirurgii. Jest to aktualnie najmniej inwazyjna technika stosowana w plastyce małżowin nosowych. Wykorzystuje fale o bardzo wysokiej częstotliwości. Zabieg nie wymaga żadnego specjalnego przygotowania. Wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i trwa około pół godziny. Po zakończeniu zabiegu Pacjent może samodzielnie wrócić do domu.

PLASTYKA PODNIEBIENIA MIĘKKIEGO W LECZENIU CHRAPANIA
Chrapanie często uaktywnia się u osób z wiotkim i wydłużonym podniebieniem miękkim, przerostem migdałków podniebiennych, nasady języka czy też małżowin nosowych. Zabieg radiochirurgicznej plastyki podniebienia miękkiego polega na wprowadzeniu elektrod, dzięki którym możliwa jest stymulacja tkanek falami o częstotliwości radiowej, co wpływa na znaczące usztywnienie podniebienia. Zabieg nie wymaga specjalnego przygotowania, przeprowadza się go w znieczuleniu miejscowym i trwa około 30 minut, a pacjent tego samego dnia wychodzi do domu. W ciągu kilku dni po zabiegu może pojawić się delikatny dyskomfort w okolicach gardła, który stopniowo ustępuje. Należy pamiętać, że chrapanie może się nasilić od razu po zabiegu, lecz będzie się stopniowo wyciszać wraz z ustępowaniem obrzęku pozabiegowego.

LECZENIE KRWAWIENIA NOSOWEGO
Jest to małoinwazyjny zabieg laryngologiczny, wykonywany najnowszą metodą radiochirurgii. Skutkuje natychmiastowym zamknięciem naczynia krwawiącego. Wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i trwa kilkanaście minut. Po zakończeniu zabiegu Pacjent może samodzielnie wrócić do domu.

USUNIĘCIE ZMIAN SKÓRNYCH ORAZ ZMIAN ŚLUZÓWKI JAMY USTNEJ, GARDŁA, NOSA.
Są to drobne, małoinwazyjne zabiegi laryngologiczne, które skutkują natychmiastowym usunięciem nieprawidłowych, rozrostowych zmian skórnych lub śluzówkowych w jamie ustnej, gardle i nosie. Wykonywane są w znieczuleniu miejscowym i trwają kilkanaście minut. Po zakończeniu zabiegu Pacjent może samodzielnie wrócić do domu.

PLASTYKA WĘZIDEŁKA JĘZYKA/ WARGI GÓRNEJ
Jest to małoinwazyjny zabieg laryngologiczny, wykonywany najnowszą metodą radiochirurgii. Polega na podcięciu krótkiego węzidełka. Wykonywany jest znieczuleniu miejscowym i trwa do pół godziny. Po zakończeniu zabiegu Pacjent może samodzielnie wrócić do domu.

NASTAWIENIE ZWICHNIĘCIA ŻUCHWY
Jest kilka wariantów nastawiania żuchwy, a do najpopularniejszych należy tzw. manewr Hipokratesa, który umożliwia nastawienie zwichnięcia. Jeżeli pacjent z różnych powodów nie jest w stanie rozluźnić mięśni, wówczas wskazane jest znieczulenie. Szybsza interwencja gwarantuje większą możliwość naprawienia szkody, z najmniejszymi powikłaniami i następstwami. Zaniedbane zwichnięcie wymaga niekiedy leczenia operacyjnego. Zdarza się również zwichnięcie nawykowe, wymagające korekty wady zgryzu.

PUKNCJA ZATOKI SZCZĘKOWEJ
Jest to małoinwazyjny zabieg, polegający na usunięciu  zgromadzonej wydzieliny  w zapalnej zatoce. Wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i trwa kilkanaście minut. Po zakończeniu zabiegu Pacjent może samodzielnie wrócić do domu.

NACIĘCIE ROPNIA LUB KRWIAKA UCHA, GARDŁA, NOSA
Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i trwa kilkanaście minut. Po zakończeniu zabiegu Pacjent może samodzielnie wrócić do domu.

USUNIĘCIE CIAŁA OBCEGO Z UCHA, GARDŁA, NOSA

ZDJĘCIE SZWÓW Z RAN PO OPERACJACH LARYNGOLOGICZNYCH ORAZ STOMATOLOGICZNYCH

USUNIĘCIE WOSKOWINY Z USZU

Masz pytania? Skontaktuj się z nami