Korekta powiek – blefaroplastyka to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów na świecie z zakresu chirurgii estetycznej.

Blefaroplastyka jest zabiegiem chirurgicznym poprawiającym wygląd okolic oczu, i jest jednym z najbardziej efektownych sposobów chirurgicznego odmładzania twarzy.

Z biegiem czasu skóra powiek zaczyna tracić swą elastyczność robi się zwiotczała i rozciągnięta. Proces starzenia sprawia, iż powieki zaczynają stopniowo opadać co powoduje zmianę wyglądu twarzy, która przybiera postać zmęczonej oraz przygnębionej.

Zmarszczki, obwisła skóra czy tzw. worki pod oczami odbierają młodzieńczy blask spojrzeniu.

Problem nie obejmuje jedynie natury estetycznej, ale również zdrowotną. Opadająca powieka górna może mieć postać nie tylko nabytą, ale również wrodzoną i powodować zmniejszenie pola widzenia.

Wówczas skutecznym sposobem eliminacji problemu może okazać się plastyka powieki górnej.

Plastyka powiek górnych zwykle jest przeprowadzana w ciąg kilkudziesięciu minut i odbywa się w trybie ambulatoryjnym.

Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym lub krótkotrwałym dożylnym.

Lekarz prowadzi cięcie w fałdzie powieki górnej usuwając zbędny fragment skóry i nadmiar tłuszczu. Czasami redukuje się również ilość uwypuklającego się tłuszczu oczodołowego. Blizna usytuowana jest w fałdzie powiekowej, czyli w miejscu niewidocznym przy otwartych oczach. Po kilku tygodniach blednie i trudno jest ją dostrzec.

Cała procedura jest szybka i nie wymaga specjalnego przygotowania. Rekonwalescencja po samym zabiegu nie wymaga również żadnych szczególnych działań.

Pacjent może wrócić do domu już kilka godzin po zabiegu. Jedynym opatrunkiem jest niewielki plasterek na ranie, który nie przeszkadza w widzeniu. Przez kolejne dni należy przykładać na powiekę chłodne kompresy, Szwy usuwa się w 4-5 dobie po operacji. Gojenie przebiega bezboleśnie, a pacjenci nie przyjmują żadnych szczególnych leków.

W pierwszym tygodniu po operacji nie powinno się spożywać alkoholu, natomiast około trzech tygodni po operacji należy się wstrzymać od aktywności sportowej oraz intensywnych

wiczeń fizycznych.

Efekty operacji utrzymują się przez wiele lat nadając twarzy młody i pogodny wygląd.

Właściwa pielęgnacja skóry twarzy i wystrzeganie się palenia tytoniu dodatkowo wspomagają skuteczności leczenia.

Kandydatami do tej chirurgicznej korekcji mogą być zarówno kobiety jak i mężczyźni, którzy cieszą się dobrym zdrowiem. Dobrze też jeśli są to osoby psychicznie zrównoważone, jak również których oczekiwania związane z operacją są realne.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu blefaroplastyki 

  • infekcja ropna skóry lub błon śluzowych w obszarze, który miałby być operowany,
  • nadciśnienie tętnicze,
  • cukrzyca,
  • skazy naczyniowe,
  • zaburzenia krzepliwością,
  • nadczynność tarczycy,
  • choroba Gravesa-Bassedova,
  • zespół suchych oczu wynikający z niewydolności gruczołów łzowych.

Zabieg nie jest wykonywany u Pacjentek w czasie ciąży oraz karmiących piersią. Natomiast w przypadku Pacjentów cierpiących na choroby oczu, takich jak jaskra czy odwarstwienie siatkówki konieczna jest wcześniejsza konsultacja z lekarzem okulistą.

 

Masz pytania? Skontaktuj się z nami