Gdy mówimy o zabiegu mezoterapii mikroigłowej nie zawahamy się użyć stwierdzenia: Aby naprawić, należy zepsuć”. Wydać się może odrobinę nielogicznie, nieprawdaż? Jednak stwierdzenie to kryje dużo prawdy, zabieg przywraca skórze niebywale zdrowy, świeży wygląd. Decydując się na spotkanie z kosmetologiem, z pewnością zauważysz spektakularną poprawę kondycji skóry. W czym tkwi sekret mezoterapii mikroigłowej i dlaczego potrafi zdziałać cuda? Zapraszamy do laktury.

Mezoterapia mikroigłowa polega na intensywnym, gęstym i odpowiednio głębokim nakłuwaniu twarzy i szyi. W Novena Clinica zabieg ten wykonujemy za pomocą jednorazowych kartridżów, wyposażonych w osiem sterylnych igieł. Każde nakłucie trwa krócej niż mrugnięcie oka. W ciągu jednej sekundy doświadczysz blisko kilkudziesięciu nakłuć, co daje tysiące podczas jednego zabiegu!

Co jest takiego wspaniałego w fakcie, że cieniutkie igiełki dziurawią Twoją skórę? Jak wspominaliśmy wcześniej, najpierw trzeba ją „zepsuć” by potem doszło do jej naprawy. Mikronakłucia znakomicie prowokują skórę do intensywnej regeneracji oraz stymulują organizm do produkcji kolagenu i elastyny – dwóch białek, które dbają o to, by skóra stała się cudownie elastyczna. Uszkodzone naczynia krwionośne delikatnie krwawią, płytki krwi skutecznie poprawiają mikrokrążenie i dotlenienie skóry.

Po zakończeniu należy przygotować się na ,wywołany przez zabieg, mały stan zapalny, czyli zaczerwienienie i obrzęk. Podczas kolejnych dni skóra zaczyna się odbudowywać , jest dużo zdrowsza i piękniejsza. Staje się jaśniejsza, bardziej napięta, wygładzona. Przebarwienia ulegają rozjaśnieniu a drobne zmarszczki i blizny potrądzikowe-spłyceniu. Pierwsze efekty zobaczysz po kilkunastu dniach, ale zapewniamy, że warto poczekać!

Zabieg mikronakłwania jest w pełni bezpieczny. Jednorazowe kartridże wykorzystywane do zabiegu zawsze otwieramy przy kliencie, upewniamy go o ich sterylności. Co więcej,wykorzystujemy do kuracji serum, które podczas nakłuwania przenika w głębsze warstwy skóry, a więc potęguje pozytywny efekt.

Jeśli zaintrygował Cię zabieg mezoterapii mikroigłowej i chcesz dowiedzieć się o nim więcej-zapraszamy!!!. Możesz przyjść na bezpłatne konsultacje ,ocenimy stan Twojej skóry i zaproponujemy dobrane do potrzeb rozwiązania.

15871577_1293294450745215_2162707895550528129_n15894251_1293294447411882_6632741549118377396_n

Masz pytania? Skontaktuj się z nami