MAŁOINWAZYJNE LECZENIE HEMOROIDÓW CELON

Hemoroidy to bolesna przypadłość, nieleczona może prowadzić do poważnych konsekwencji. Nie wstydźmy się zatem udać do lekarza jeżeli pojawią się krwawienia, ból, świąd. Jak w przypadku każdej choroby im wcześniejsze jej stadium, tym łatwiejsze jej wyleczenie.

Hemoroidy – żylaki odbytu występują u każdego człowieka jako anatomiczne struktury naczyniowe położone w kanale odbytu. Jednakże bywają one często przyczyną różnych objawów chorobowych, do których zalicza się najczęściej: krwawienie, świąd w odbycie, wypadanie guzków krwawniczych oraz czasami ból związany z tworzeniem się w nich zakrzepów. Występują najczęściej po 30 roku życia, przy czym ryzyko pojawienia się problemu wzrasta z wiekiem. Najwięcej osób zgłaszających się z chorobą hemoroidalną jest w wieku od 45 do 65 lat.
Za podstawowe przyczyny powstawania żylaków odbytu uważa się zaawansowany wiek, biegunki, ciążę i poród, guzy miednicy, dietę zawierającą dużą ilość ostrych przypraw, alkohol, siedzący tryb życia, częste parcie na stolec i zaparcia. Podstawowym sposobem leczenia choroby hemoroidalnej jest postępowanie zachowawcze. W razie braku poprawy, konieczne jest zastosowanie chirurgicznych metod małoinwazyjnych lub, w niektórych przypadkach leczenie operacyjne. W Novena Clinica wykonujemy małoinwazyjne zabiegi leczenia hemoroidów metodą Celon. Jest to metoda uznawana obecnie za najmniej inwazyją w leczeniu choroby hemoroidalnej III i IV stopnia, znacząco zwiększa komfort pooperacyjny pacjenta i w większości przypadków może zastąpić bardziej inwazyjny zabieg operacyjny. Podstawą leczenia guzków krwawniczych jest ograniczenie przepływu krwi przez sploty hemoroidalne przez co zmniejsza się uniesienie i wypadanie błony śluzowej przez kanał odbytu. Zabieg Celon polega na wprowadzeniu przez chirurga do tkanki podśluzówkowej cienkiej dwubiegunowej elektrody o średnicy 1 mm, która dokonuje termoablacji splotów hemoroidalnych. Operator zamyka naczynia hemoroidalne bez naruszania wrażliwej śluzówki. W następstwie hemoroidy ulegają obkurczeniu oraz cofnięciu do wnętrza odbytnicy. Zabieg jest wykonywany w krótkim znieczuleniu dożylnym. Czas trwania zabiegu to około 20-30min. Pacjent jest wypisywany do domu po 2 godzinach. Na drugi dzień może wrócić do codziennych zajęć.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami